Články

Velmi vzácné kusy ovce ouessantské obohatily stádo kopytníků v ZOO Tábor. Po nezbytné karanténě za nimi přijel i „kadeřník“, který ostříhal srst, aby jim v horkých letních dnech nebylo trýznivé vedro. Ovšem mýlil by se ten, kdo by si snad myslel, že ovčí „kadeřník“ zvládl zvířata také obarvit nebo jim udělal aspoň tzv. přeliv.

Zážitky, na které asi nezapomenou, si z táborské zoo odnesla skupina návštěvníků, kteří se dostali do výběhu medvědů baribalů, a to i se svými dětmi. Nešlo však o žádné nezodpovědné dobrodruhy, doprovázeli je ošetřovatelé zvířat, kteří jim i předvedli, jak se každý den o své svěřence starají.

Kdyby někdo vyhlásil soutěž o nejzvědavější zvíře v ZOO Tábor, měla by velkou šanci na dobré umístění i puma americká, která se jmenuje Líla. Tato kočkovitá šelma ladných pohybů se po většinu dne tváří jako ušlechtilé zvíře a pomalými, rozvážnými pohyby dává najevo, že patří k „honoraci“.

Stádo ovcí v ZOO Tábor se v letních měsících rozšířilo hned o tři přírůstky. Novými jedinci se stali tři skopci plemene ovce cápová. Do samotné zoologické zahrady sice přišli již před několika týdny, ale do stáda byli vpuštěni až později, protože v karanténě museli podstoupit nezbytná vyšetření.

Tentokrát se jedná o dvě mláďata nosálů bělohubých. „Tento druh je v naší zoo chován od roku 2016, kdy vystřídal své předchůdce nosály červené. K prvnímu odchovu došlo již v roce 2017, kdy přišla na svět dvojčata, konkrétně samec, který našel nový domov v belgické Zoo Planckendael a samice, kterou je možné spatřit v rakouské Zoo Vídeň. Loňský rok pro nosály úspěšný nebyl. O to větší radost máme z letošních mláďat,“ přibližuje zástupce ředitele Ing. Lukáš Štěrba.
první 58 116 172 173 174 175 176 343 510 poslední