Články

Emu hnědí

Hned pětice zvířat v ZOO Tábor si může nárokovat titul prvního letos narozeného zvířete. Jsou jimi čiperná mláďata emu hnědého, která dělají velkou radost ošetřovatelům i dalším pracovníkům zoo. Pětice mláďat žije prozatím v ústraní, v bezpečí své ubikace se mají čile k světu.


detail

Ledová Praha již po dvacáté

Ledová Praha již po dvacáté

Od roku 2001 se každým rokem v době pololetních prázdnin sjíždí do Prahy velké množství dětí, nejen se svými rodiči, ale i s oddílem, skupinou či různými organizacemi. V ten den se nám otvírá brána muzeí, památek a dalších zajímavostí v našem hlavním městě. Ledová Praha – tak je nazvána akce pro zvídavé děti. Od tohoto roku akci Ledová Praha pořádá Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Každoročně se této akce zúčastňují i děti ze Závodí.


detail

Ceny TRILOBIT 2020

Ceny TRILOBIT 2020

Nejvíce zaujaly snímky Staříci, Most!, Dálava a Budiž světlo. Cenu za celoživotní počin si převzal Vladimír Pucholt.


detail

První letošní mláďata v Zoo Brno: kozy a čtyřoké ryby

První letošní mláďata v Zoo Brno: kozy a čtyřoké ryby

Zatímco loni se jako první na svět podívala samička buvolce běločelého 17. ledna, tentokrát se chovatelé dočkali už 8. ledna. A hned si mohli užít trojnásobnou radost. V Dětské zoo se narodily dvě kozy kamerunské, v Exotáriu se vydařil odchov hladinovky čtyřoké.


detail

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Zima v Berouně je v nedohlednu, a tak děti školní družiny si užívají zimních radovánek alespoň s „Bruslařskou školou“ na zimním stadionu. Uvidíme, zda se letos vůbec nějakého sněhu tady u nás dočkáme.


detail

první     64     128     191 192 193 194 195     356     517     poslední