Články
V letošním roce připadly na 6. dubna. Tento den je též nazýván „zelený čtvrtek“. V tento den by měl být jídelníček hlavně zelený. Družina využila volného dne, a když se má jíst něco zeleného, my jsme si zvolili „zelenou procházku“ do Alkazaru. Vždyť současná příroda se již také velmi zelená. Již jsme se všichni těšili, neboť po dlouhé zimě opět pobyt v přírodě je pro nás v tomto období tradicí.
Tradicí naší družiny jsou vždy během několika posledních týdnů před Velikonoci tzv. „Velikonoční dílny“. Při našem vyrábění se soustřeďujeme na výrobu dekorace pro „velikonoční svátky“. Letos to nebylo opravdu jinak. Dnes je již konec!
Stalo se po tom, co se křesťané snažili v Evropě prosadit svou víru. Toto období bylo vloženo do období jarní rovnodennosti. V tomto čase Evropané slavili příchod jara. Velikonocům se u nás stále říká Pašije. Velikonoce se slaví vždy v první neděli po prvním jarním úplňku.
Trochu se zpožděním, ale přeci. Vždyť 1. dubna si připomínáme Mezinárodní den ptáků, jehož cílem je obrátit pozornost k nebezpečím, ohrožujícím ptáky na celém světě a pomoci tak jejich ochraně, ale i k ochraně jejich stanovišť. Tento den se slaví již od roku 1906. 1. duben je výročím podepsání mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. V Českých zemích má však tradici o něco delší. Založil ji slovenský přírodovědec Oto Herrmann (1835 – 1914) jako akci pro školy v tehdejším Rakousko – Uhersku.
Andersenovo odpoledne v naší školní družině nahradilo Noc s Andersenem, která probíhá v knihovnách, ale i ve školách, kde mají na tuto činnost podmínky. Cílem je podpořit dětské čtenářství a představit či prezentovat nové formy činnosti s dětmi. U nás se Andersenovo odpoledne stalo tradicí a pořádám jej již několik desítek let. Akce je spojena s výročím narození dánského pohádkáře H. CH. Andersena a s Mezinárodním dnem knihy.
první 16 32 48 49 50 51 52 258 464 poslední