Hurvínek ve 4. oddělení školní družiny
Postavu Hurvínka nelze v dětském kolektivu opomenout. A to ještě v době, kdy slaví 95. výročí svého narození. Proto i děti ze 4. oddělení naší školní družiny se tomuto tématu věnovaly delší dobu.
Na úplném začátku jsme si s dětmi povídali o Hurvínkovi, kde se dověděli, kdy přišel na svět, jak se mu dříve říkalo, kdo mu propůjčoval, propůjčuje hlas, ale i jeho tatínkovi Spejblovi. Zjistili jsme, že byl zavřený v trezoru, když byla 2. světová válka… Děti znaly i další postavy, které k Hurvínkovi patří. Dozvěděly se, že Mánička je stejně stará jako Žeryk. Potom jsme shlédli dokument z internetu – rozhovor v televizi na ČT24 „Hurvínek slaví narozeniny“, kde s postavičkami i loutkoherci hovořila redaktorka. Pro zasmání jsme si pak pustili hříčku „Hurvínek skloňuje kočku“.
Potom jsme se pustili do kreslení Hurvínka, Máničky, Žeryka i paní Kateřiny. Děti se těší, že snad na podzim uvidí Hurvínka naživo, protože by měl navštívit se svými kamarády Kulturní dům Plzeňka.
Na úplný závěr jsme si přečetli ukázku z knihy „Jak pan Spejbl Prášil“. Kniha je dílem Mikiho Kirschnera Heleny Štáchové. Vznikla na základě stejnojmenného divadelního představení, které se hraje v Divadle Spejbla Hurvínka. Všechno začalo velmi nevinně. Hurvínek dostal za úkol vymyslet, jak usnadnit cestování. Inspiroval se Baronem Prášilem, který se nechal vystřelit na dělové kouli. Napínavý veselý příběh, který opravdu stojí za to přečíst až do konce.