Články
Vlajková loď ZOO Tábor – stádo zubrů evropských – si užívá slunné dny mimo jiné i ve znamení „generačních sporů“. Po většinu dne se mohutní kopytníci spokojeně popásají v rozsáhlém výběhu v dolní části zoologické zahrady, případně polehávají ve stínu vzrostlých stromů.
Ne, dvouhlavá saň opravdu nepřiletěla do ZOO Tábor a už vůbec se nenechá od dětí krmit různými pamlsky v podobě čerstvé mrkve. To jen dva velbloudi dvouhrbí (vlevo Jepp a vpravo Frída) vykukují ze své ubikace tak, že to může chvílemi vypadat tak, jako by šlo o jedno zvíře se dvěma hlavami.
Kdyby v ZOO Tábor uspořádali volbu krále zvířat, vyhrál by to u návštěvníků zřejmě lev pustinný, který se jmenuje Simba. Nehledě na to, že lev je obecně považován za krále zvířat, je Simbovou pýchou až neskutečně bohatá tmavá hříva, která je výsostným znakem každého samce – svědčí o jeho kondici.
Spatřit v ZOO Tábor fosu madagaskarskou, zřejmě nejvzácnější zvíře, které tato desetihektarová zoologická zahrada chová, není tak jednoduché. V prostorném výběhu má šelma, která se vyskytuje jen ve dvou zoo v ČR, bezpočet možných úkrytů – schovává se třeba v listoví keřů, odkud pozoruje návštěvníky, barva její srsti splývá se suchými kmeny stromů, případně leží stočená do klubíčka ve vysoké trávě. Pokud si ovšem zrovna nehoví ve své ubikaci!
Ústecká zoologická zahrada se může pyšnit dalším úspěšným odchovem. Páru zoborožců vrásčitých se vylíhla mláďata. „Naše zoo patří již řadu let mezi světovou špičku v chovu těchto ptáků. První pár přicestoval již v roce 1992 a o deset let později došlo k prvnímu odchovu. Od té doby dochází k líhnutí mláďat téměř každý rok a zde odchovaní zoborožci se již zapojili do evropských chovů,“ sděluje tiskový mluvčí zoo Matěj Kynšt.
první 56 112 166 167 168 169 170 336 502 poslední