Články

Botanické zajímavosti: Barvy a vůně léta

Botanické zajímavosti: Barvy a vůně léta

Léto se přehouplo do druhé půle a ve vlhčích lokalitách areálu ostravské zoologické zahrady i botanického parku u břehů rybníků a tůní roste v tomto období nápadná vzrostná vlhkomilná rostlina s atraktivními růžovými květy – kyprej vrbice nebo také kyprej obecná (Lythrum salicaria). Tato hojně rozšířená bylina má původ na euroasijském kontinentu, v Evropě se nevyskytuje pouze v severních oblastech nad 65. rovnoběžkou a ve vysokohorských oblastech.


detail

Nová mláďata

Nová mláďata

V letních měsících přišla na svět mláďata hned u pěti zvířecích druhů, které obývají dolní patro pavilonu exotária. „V rozmezí od 15. do 18. července se vyklubalo celkem šest mláďat u krajty královské, která tvoří výjimku mezi hady v tom, že se o svá vejce po nakladení stará a zahřívá je jemnými záškuby svalů až do doby vylíhnutí mláďat. V tomto případě se však vejce umístila na inkubační dobu do líhně v zázemí, kde byla regulována teplota a vlhkost pro ideální vývoj zárodků. Ve středu 19. července se vylíhla také dvě mláďata u velice pestře zbarvené korálovky sedlaté sinalojské, která se podobá prudce jedovatým korálovcům.


detail

Rekordní počet mláďat u plameňáků a nanduů

Rekordní počet mláďat u plameňáků a nanduů

Letošní hnízdní sezóna je v ostravské zoologické zahradě rekordní pro dva ptačí druhy – plameňáky kubánské a nandu pampové. U obou se zatím daří odchovávat 12 mláďat, což je nejvíce za celou historii chovu!


detail

Ústecká zoo poprvé odchovala vzácné majny

Ústecká zoo poprvé odchovala vzácné majny

Majna Rothschildova patří mezi nejvzácnější ptáky světa. Tento druh je endemitem ostrova Bali, byl poprvé objeven a popsán v roce 1910. Početní stavy v přírodě se v současné době odhadují na několik desítek jedinců. „Majna Rothschildova patří dlouhodobě mezi ikonická zvířata v oblasti ochrany přírody. Početní stavy nebyly nikdy vysoké, na začátku minulého století byly odhadovány na 300-900 jedinců, ale zejména kvůli odchytu pro klecový chov došlo k drastickému poklesu a v roce 1990 zbylo v přírodě posledních 15 ptáků,“ informuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.


detail

první     113     226     338 339 340 341 342     454     566     poslední