Zoo Brno má v září plný kalendář
Září je v brněnské zoo tradičně měsícem, kdy se prakticky každý týden koná o víkendu zajímavá akce. Letošní rok se při nich zaměříme například na netopýry nebo pandy červené.
Září je v brněnské zoo tradičně měsícem, kdy se prakticky každý týden koná o víkendu zajímavá akce. Letošní rok se při nich zaměříme například na netopýry nebo pandy červené.
Osm let čekání na odchov jespáků bojovných (Philomachus pugnax) skončilo loni, kdy jsme ve voliéře v expozičním celku Beringie našli první snůšku. Letos se nám úspěch podařilo zopakovat. Malý jespák se má čile k světu, o čemž se mohou přesvědčit i návštěvníci brněnské zoo.
Čtyři mláďata sovic sněžních (Bubo scandiacus) mohou vidět návštěvníci brněnské zoo ve voliéře v expozičním celku Beringie. Úspěšný odchov se na Mniší hoře podařil po dlouhých 21 letech.
Skupina vaz velkých (Coracopsis vasa) se v létě rozrostla o tři mláďata a celkem tak v současné době čítá osm jedinců. Návštěvníci mohou tyto největší africké papoušky vidět v Exotáriu.
V pondělí 12. srpna připomněla ústecká zoologická zahrada svým návštěvníkům, že tento den je věnován slonům, zejména kvůli tomu, aby si uvědomili, že tato mohutná zvířata čelí ve své domovině řadě problémů. „Asijští sloni jsou na seznamu ohrožených druhů (RDB) zapsáni v kategorii endangered = ohrožený a jejich populace má klesající tendenci, hlavním důvodem je ztráta biotopu, degradace a fragmentace území, lov pro různé části těla či zabíjení z důvodu ničení úrody apod.,“ sděluje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „U afrických slonů je situace o něco lepší, jsou vedeni v kategorii vulnerable = zranitelný. Problémem je tradičně ilegální lov pro slonovinu a další části těla, ale i přesto za hlavní hrozbu lze označit ztrátu prostředí a jeho fragmentaci, narůstají konflikty mezi lidmi a slony,“ dodává Věra Vrabcová.