Články

Jaký byl rok 2017 v Zoo Ostrava

Jaký byl rok 2017 v Zoo Ostrava

Rekordní počet zvířat, rekordní počet mláďat, potřetí překročená hranice půl milionu v návštěvnosti! Ale také více než půl milionu korun na podporu záchrany nejohroženějších zvířat světa nebo téměř 880 tisíc na podporu výzkumu nemocí slonů. V pořadí čtvrté narozené slůně, rekordní počet odchovaných plameňáků a celkem 18 ptačích mláďat bezplatně poskytnutých pro vypuštění do volné přírody. To je jen malý výčet událostí, které se v loňském roce staly v ostravské zoologické zahradě. Níže Vám přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co se Zoo Ostrava podařilo za uplynulý rok zrealizovat, a to nejen v areálu zoo, ale i mimo něj…


detail

Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb

Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb

Již řadu let se 10. leden připomíná jako Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb. Ústecká zoo se poprvé připojila v roce 2014, tedy ještě v době, kdy jako jediná v ČR chovala oba druhy ploutvonožců, tuleně obecné a lachtany tmavé. Po úhynu lachtana Moritze v prosinci 2014 se zoo kvůli nevyhovujícímu chovatelskému zařízení a na základě doporučení vedoucího odborné komise pro ploutvonožce Gerharda Meijera ze Zoo Rhenen rozhodla v chovu dále nepokračovat. V následujících letech se vždy u příležitosti mezinárodního dne zaměřila na zviditelnění zbývajícího druhu, tuleně obecného, neboť jej chová od roku 2001 a v roce 2010 se zde dokonce narodilo první mládě nejen v historii ústecké zoo, ale v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).


detail

Jeřáb s vysílačkou pořízenou Zoo Ostrava odkládá odlet na zimoviště

Jeřáb s vysílačkou pořízenou Zoo Ostrava odkládá odlet na zimoviště

Mláďata nemají migrační trasu vrozenou, ale musejí se ji naučit od svých rodičů. Velkým překvapením pro ochránce přírody z ostravské zoologické zahrady byla skutečnost, že letošní mládě, které bylo vybaveno speciálním vysílačem kvůli sledování, se namísto započaté migrace vrátilo zpět do oblasti svého hnízdiště. Je otázkou, jestli zde vzácní ptáci zůstanou celou zimu, nebo nakonec přeci jen odletí. A zda se mládě naučí migrační trasu.


detail

První filmová ocenění TRILOBIT 2018 již tuto neděli

První filmová ocenění TRILOBIT 2018 již tuto neděli

Audiovizuální ceny Českého filmového a televizního svazu FITES moderují Martin Myšička a Vasil Fridrich. Nadpřirozený a tajuplný. Takový bude příběh slavnostního udílení výročních cen audiovizuální tvorby TRILOBIT 2018, které se uskuteční v neděli 14. ledna v Berouně. Prestižní filmové ocenění vedle nejhodnotnějších počinů uplynulého roku a předních tvůrců domácí i zahraniční scény již tradičně upoutá originální dramaturgií slavnostního večera. Ten ve svém 31. ročníku zve na herecké protagonisty Martina Myšičku a Vasila Fridricha, kteří se jednak zhostí úlohy moderátorů, ale vezmou na sebe i podobu investigativních novinářů. Během večera zároveň připomenou odkaz slavného dirigenta a někdejšího berounského rezidenta Václava Talicha.


detail

Minuta pro Zemi

Minuta pro Zemi

Již několik let jsou děti školní družiny a klubu zapojeny do projektu Mladých ochránců přírody, kterým je Minuta pro Zemi. Vždyť každému z nás by mělo zaležet na tom, jak naše Země bude vypadat v budoucnu a zda není potřeba pro ni také něco udělat. V tomto duchu se odvíjí i družinová činnost v rámci přírodovědné oblasti.


detail

první     101     202     302 303 304 305 306     427     548     poslední