Články

Dnes 15. 5. 2017 se děti školní družiny a školního klubu sešly společně v družině druhého oddělení, aby uctily památku jedinečného spisovatele a ilustrátora Jiřího Kahouna, který již mnoho let každým rokem přicházel k nám do družiny v rámci Týdne čtení dětem. Tím se nám společně dařilo naplňovat a plnit projekt „Celé Česko čte dětem“.

V letošním školním roce začal svoji činnost ve školní družině šachový kroužek, ve kterém hraje celkem 8 dětí z první až páté třídy. Scházíme se pravidelně ve středu a na šachovnici už jsme se toho už spoustu naučili. Známe už základní pravidla, víme už jak zapisovat partie, trénujeme koncovky, učíme se různé finty.

Areál zoologické zahrady začaly i přes nízké teploty zaplavovat jarní květy nejrůznějších rostlinných druhů. Okolo návštěvnických tras a botanických stezek postupně vykvétají různé druhy a kultivary pěnišníků (Rhododendron), nádherné sloupcovité květy bobkovišně lékařské (Prunus laurocerasus) je možné obdivovat na hlavní návštěvnické trase nedaleko výběhu pandy červené. Kvetou nebo dokvétají různé prvosenky (Primula), tulipány (Tulipa), narcisy (Narcis) a mnoho dalších jarních cibulovin.

Osmdesát mladých doubků vysadila ZOO Tábor v dubnu letošního roku. Zalesnila se tak dosavadní holina na pozemku, který je sice mimo současný areál ZOO Tábor, ale který k pozemkům zoo také patří.

I dnes 10. 5. 2017 pokračuje ve školní družině i klubu další den Týdne lesů. Dnešní den byl věnován lesním živočichům. Počasí nám přálo a tak soutěž probíhala za teplejšího počasí se sluníčkem na dvoře.
první 117 234 351 352 353 354 355 462 569 poslední