Články
Myslíte, že žvýkačka tu byla odjakživa? Chyba lávky! V podobě, v jaké ji známe dnes, se začala vyrábět oficiálně teprve na konci 19. století v USA. A se zemí za velkou louží si ji spojují i naši prarodiče, do Evropy se totiž dostala během 2. světové války s americkými vojáky. „Lidé ale žvýkali různé rostliny a látky už od nepaměti, ať už jako lék, na osvěžení dechu, nebo kvůli příjemné sladké chuti,“ říká Barbora Krátká, marketingová manažerka značky PEDRO.
Tisíce lidí v sobotu dorazily do ZOO Tábor, aby oslavily její první narozeniny. Pro návštěvníky, zvlášť ty nejmenší, byl připraven bohatý program. Kromě krmení tygra či medvědů byly k vidění ukázky z výcviku policejních psů či vystoupení sokolníků.
Na doporučení vedoucího Evropské plemenné knihy pro hrochy obojživelné byla do zoo v minulém týdnu pro oživení krve dovezena dvouapůlletá hrošice z anglické Zoo Whipsnade. Jedná se o třetího hrocha, který byl během téměř padesátileté historie chovu hrochů do Ostravy dovezen.
Jaro ožívá, je mezinárodní projekt, jehož cílem je zvyšovat zájem dětí o přírodu a ochranu stěhovavých druhů ptáků. Zpočátku to byl evropský projekt, jenž byl započat v roce 2006 a který se rychle rozšířil i do střední Asie. V roce 2010 se připojily i země z Afriky. Hlavním cílem projektu ukázat dětem ptačí migraci a aktivně je zapojit do činnosti ochrany ptáků a jiných živočichů.
Poslední chvilky v družině si krátí děti výrobou skřítků šiškounů, kteří jim přejí krásné prázdniny.
první 139 278 417 418 419 420 421 504 587 poslední