Knižní tipy
Polské fantasy Sestřenky mě zaujalo tak, že jsem si okamžitě sehnala druhý díl příběhu, který se tentokrát věnuje více upírce Monice a alchymistovi, než oběma sestřenkám - Stanislavě a Kateřině. Autor však stále nabízí dostatek napětí a v příběhu se opět mísí minulost s přítomností.
Není to tak dávno, co jsem vůbec neměla potuchy, že existuje nějaká polská fantastická trilogie začínající knihou Sestřenky. Objevila jsem ji při poslední návštěvě knihovny a musím říct, že se čte až neuvěřitelně dobře. Možná občas působí trochu nepochopitelně a čtenář si musí některé věci domýšlet, ale takové okamžiky mu autor vzápětí vynahradí.
Nikdy jsem nečetla Chrám Matky Boží v Paříži v kompletní verzi. Kdysi dávno jsem ho viděla jako film v televizi, ale tehdy mě nijak zvlášť nezaujal a když jsme knihu později probírali ve škole, nepřipadala mi o moc lepší. Jenomže už jednou patří jak mezi světové čtení, tak neodmyslitelně mezi obecný přehled, že člověk aspoň tuší, o co v příběhu jde a zná jména hlavních postav…
Z hodin češtiny jsem obecně věděla, o čem kniha Ericha Marii Remarquea Na západní frontě klid je. Dokonce jsem si četla i ukázky, když jsem se k nim dostala - obvykle to byly ty nejošklivější, popisující lidi zasažené granátem, kteří se stále ještě snaží dostat do bezpečí, přestože to už vlastně mají spočítané. Nejspíš to tak mohlo být, ale přečíst si knihu mě právě kvůli tomu zrovna dvakrát nelákalo.
Ještě donedávna jsem vůbec netušila, že by nějaká spisovatelka Sue Craftonová existovala. Seznámila jsem se s ní teprve tehdy, když jsem si pořídila svazek Nejlepšího světového čtení, kde se objevila ve společnosti Jacka Higginse, Williama Kowalskiho a Matta Dickinsona. Z medailonku autorky jsem se dozvěděla, že stvořila sérii detektivek podle abecedy, která začala knihou A jako alibi. Ve všech dílech vystupuje ženská obdoba Phila Marlowa, Kinsey MIllhoneová.
první 109 218 326 327 328 329 330 387 444 poslední