Výstava stavebnice Merkur

Již není tajemstvím, že většina dnešních dětí zvládá ovládat mobilní telefony a tablety lépe než jejich rodiče. O poznání méně jich ale umí třeba něco přišroubovat. Ideální příležitost, kde si mohou děti otestovat svou manuální zručnost je výstava stavebnice Merkur, která se od 2. do 25. května koná v OC Šestka. K vidění zde budou až dvoumetrové modely Eifellovy věže, obřího rypadla nebo letadla Cessna.

Výstava stavebnice Merkur

Vedle obřích modelů se mohou návštěvníci těšit také na dílnu, výstavu interaktivních modelů, ukázky robotiky či soutěž o velké stavebnice Merkur! Na výstavě bude také připraven zvláštní program pro školy. Žáci si budou moci reálně vyzkoušet elementární principy fyziky, jako je nakloněná rovina, kladkostroj nebo převody pohybu, seznámí se se základy robotiky… Navíc si v rámci všech zúčastněných škol budou moci zasoutěžit ve stavění z Merkuru.

Merkur je tradiční česká hračka, jejíž historie sahá až do roku 1920. V podobě, v jaké ji známe dnes, se začala vyrábět o pět let později. Konstruování z této stavebnice baví děti a rozvíjí jejich motorické schopnosti a kreativitu tedy již více než 90 let! Dá se říci, že nebýt této stavebnice, nevynalezl by Otto Wichterle kontaktní čočky. Jeho čočkostroj byl totiž sestaven právě z Merkuru. Ze sešroubovaných dílků byl také sestrojen největší český hlavolam Ježek v kleci. A to, že se dá z Merkuru sestrojit skutečně ledacos, dokládá i stavba Ocelového města, které je se svou vahou 1200 kg největším Merkur modelem na světě.

Zdroj: OC šestka
Autor:
Vydáno: