Články

Dopravní výchova v družině

Dopravní výchova v družině

Tradiční akcí naší školní družiny již několik let je soutěž na znalosti z dopravní výchovy. Vždyť i my, i když nechceme, jsme účastníky silničního provozu. Mnozí z nás jsou cyklisti, někteří jezdí na koloběžce, či používají kolečkové brusle. Vždyť i člověk, který se pohybuje v provozu dopravy, je účastníkem silničního provozu.


detail

Zima už nám začala

Zima už nám začala

Ano, je to skutečnost, i když je ještě podzim v plném proudu a do období zimy, ještě mnoho zbývá. Ovšem dětem ze školní družiny už začala zima. A víte proč? My jsme totiž dnes již započali výuku se „Školou bruslení“.


detail

Návštěva Pražského hradu

Návštěva Pražského hradu

I děti školní družiny se zajímají o minulost našeho státu a zúčastňují se různých významných akcí věnovaných 100. výročí vzniku naší republiky. Tentokrát měli štěstí ti, kteří se svou prací podílí na propagaci školy a školní družiny. Děti, které se svou poctivou a mravenčí prací prosadily na veřejnosti.


detail

Den zvířátek si připomněly i děti školní družiny

Den zvířátek si připomněly i děti školní družiny

Ve čtvrtek 4. října si děti školní družiny připomněly svátek všech zvířátek Mezinárodní den zvířat. Je tomu přesně 792 let, kdy zemřel sv. František z Assissi. Tento mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata. Proto byl tento den stanoven jako Mezinárodní den zvířat. Tento den nám připomíná, jak důležitou a neodmyslitelnou součástí jsou zvířata našeho světa. Počátek tradice se datuje do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluvu ekologů, kteří upozornili na situaci ohrožených zvířat. Tento svátek zvířátek se slaví v různých koutech světa.


detail

první     86     172     258 259 260 261 262     400     538     poslední