Články
V letních měsících přišla na svět mláďata hned u pěti zvířecích druhů, které obývají dolní patro pavilonu exotária. „V rozmezí od 15. do 18. července se vyklubalo celkem šest mláďat u krajty královské, která tvoří výjimku mezi hady v tom, že se o svá vejce po nakladení stará a zahřívá je jemnými záškuby svalů až do doby vylíhnutí mláďat. V tomto případě se však vejce umístila na inkubační dobu do líhně v zázemí, kde byla regulována teplota a vlhkost pro ideální vývoj zárodků. Ve středu 19. července se vylíhla také dvě mláďata u velice pestře zbarvené korálovky sedlaté sinalojské, která se podobá prudce jedovatým korálovcům.
Letošní hnízdní sezóna je v ostravské zoologické zahradě rekordní pro dva ptačí druhy – plameňáky kubánské a nandu pampové. U obou se zatím daří odchovávat 12 mláďat, což je nejvíce za celou historii chovu!
Majna Rothschildova patří mezi nejvzácnější ptáky světa. Tento druh je endemitem ostrova Bali, byl poprvé objeven a popsán v roce 1910. Početní stavy v přírodě se v současné době odhadují na několik desítek jedinců. „Majna Rothschildova patří dlouhodobě mezi ikonická zvířata v oblasti ochrany přírody. Početní stavy nebyly nikdy vysoké, na začátku minulého století byly odhadovány na 300-900 jedinců, ale zejména kvůli odchytu pro klecový chov došlo k drastickému poklesu a v roce 1990 zbylo v přírodě posledních 15 ptáků,“ informuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.
V jedné z papouščích voliér v ostravské zoologické zahradě je pěkně hlučno. Rodičovskému páru se podařilo odchovat tři mláďata, která právě opustila hnízdní budku a dávají o sobě vědět.
Venkovní výběh mandrilů rýholících v ostravské zoologické zahradě doznal za poslední půlrok značných změn. Byla zde mimo jiné vybudována nová konstrukce v podobě několika umělých stromů, která nabízí opicím větší možnosti k pohybu i k odpočinku. Ve skupině se nedávno narodilo další mládě.
první 110 220 330 331 332 333 334 446 558 poslední