Články

Libor se přestěhoval

Libor se přestěhoval

Vzhledem k nízkým nočním teplotám se tradiční stěhování aligátora severoamerického jménem Libor konalo ve čtvrtek 6. října 2016. „Libor je služebně nejstarší zvíře naší zoo, kde žije od roku 1974, tehdy byl zakoupen za 670 korun československých ve stáří cca 3-4 roky.


detail

Změny v zoo

Změny v zoo

Měsíc říjen nepatří ani do letní, ani do zimní sezóny, ale spolu s březnem tvoří tzv. přechodné období. Co to znamená pro návštěvníky ústecké zoo?


detail

Lilie - stříbro mezi květinami

V Egyptě a v Řecku se stala symbolem plodnosti, naděje a budoucnosti. Dokonce se kreslila na domy. Byla též uctívána mezi bohyněmi. Co se týká barev, tak i tady to má svůj různý význam. Zlatá lilie má vyjadřovat zamilovanost, bílá zase důvěru v nevinnost a skromnost. U žluté lilie už je to horší, ten kdo ji dává, obdivuje falešnou krásu. Červená lilie značí pro změnu touhu po bohatství a mamonu, oranžová zase nenávist.


detail

Opičí mláďata

Opičí mláďata

Ústecká zoo se novými přírůstky chlubí během celého roku a pavilon primátů je jedním z míst, kde se mláďata rodí pravidelně. Poslední přírůstky zaznamenali chovatelé na konci srpna. „Trochu to vypadá, jako by se opičí maminy domluvily,“ usmívá se tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.


detail

Kočičí původ

Původní kočka plavá byla domestikovaná v Egyptě a z ní se posléze vyvinula naše kočka domácí. Kočky plavé hledaly lidi, protože v té době se ve velkém pěstovalo obilí a lidé měli sýpky, kde se nacházelo množství myší a krys. Tím pádem se zde kočky mohly lovecky vybít, což přispívalo k jejich domestikaci. V Egyptě byla kočka dokonce posvátná – tam ji zobrazovali jako bohyni plodnosti.


detail

první     135     270     403 404 405 406 407     494     581     poslední