Články
29. listopad je ve znamení Mezinárodního dne dárcovství, dnem dobrých skutků. V letošním roce se Giving Tuesday – dárcovské úterý slaví poprvé i v České republice. Ve světě se tento svátek slaví již popáté. K naplnění ideálů tohoto svátku se přidala i naše školní družina a školní klub.

Přízemní mrazy jsou nedílnou součástí nástupu zimy a dokáží vykouzlit na rostlinách velice krásné a jemné obrazce. Zvláště působivé mohou být bíle, jinovatkou pokryté jehličnaté a stálezelené dřeviny, kterých se na území botanického parku v ostravské zoologické zahradě nachází několik desítek druhů a kultivarů. Zelené jehlice s bílým lemováním můžeme ve dnech, kdy teplota u země klesá k 0 °C, pozorovat například u zakrslých kultivarů smrku obecného (Picea abies) a smrku pichlavého (Picea pungens) v blízkosti expozice Krasový potok nebo u pavilónu Čitván. Zde lze tento klimatický úkaz díky nedaleké vodní ploše ve výběhu Čitván vidět poměrně často. Vysoká vlhkost a nízké teploty vytvářejí pro mrazíky ideální podmínky.
Tentokráte se dozvíte zajímavosti o obočí, kýchání nebo kostech.
V průzkumech se častokráte stěžuje na to, že český národ ryb jí málo anebo vůbec žádné. Dnes se to pokusíme napravit a vezeme si na paškál štiku.
Ještě když jsem byla na základní škole, asi tak v osmé nebo v deváté třídě, tak jsme doma očekávali narození malých koťátek. Nic neobvyklého, protože jsme normálně rodili každý rok, ale nechávali jsme si je, žádný prodej ani rozdávání, nic takového, to jsme nikdy nedělali a ani dělat nebudeme. Jenomže tentokrát to bylo docela dramatické, v podstatě dramatičtější než obvykle. Já jsem to ráno odešla normálně do školy. Jelikož už byl květen, tak škola netrvala moc dlouho.
první 131 262 393 394 395 396 397 490 583 poslední