Knižní tipy
Když jsem se ve skriptech pro výuku literatury na středních školách dočetla, že román 1984 nese prvky sci-fi, nemohla jsem věřit vlastním očím. Od té doby, co jsem z filmové adaptace měla jakési povědomí, o co v knize jde, nějak mi to k Orwellovi nesedělo. Ale dala jsem se do čtení - začala jsem anotací - a čekal mě další šok: román má prý vlastního "antihrdinu"! Říkejte si tomu, jak chcete, pro mě je to hrdina s velkým H, který se nebojí vzbouřit se proti systému, přestože ho to nakonec stojí život.

Jaký bude osud oblíbených pohádkových hrdinů? Po Dni odkazu předků zavládl na škole Ever After High zmatek. Všichni jsou z toho, že Raven Queen nepodepsala Pohádkovou knihu legend, paf! Raven odmítla následovat osud své matky Zlé královny, a všechny pohádky se tak ocitly v nebezpečí.
Odehrává se totiž nejen ve zvláštním prostředí, ale i její hrdinové mají neuvěřitelné schopnosti. Rozhodně se nedá říct, že je to postkatastrofické čtení jako mnoho jí podobných, právě naopak, chce se mi o ní tvrdit, že patří mezi „předkatastrofické“, jestli takový žánr vůbec existuje.

Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska?
Propadnout v dnešní době digestu není nic neobvyklého, protože vychází tolik knih, které by si člověk chtěl přečíst, že není v jeho silách číst plné verze všech a musí si vybrat, kterým se bude skutečně věnovat. Právě proto čím dál častěji sahám po souborech digestů, ze kterých alespoň získám o díle povědomí a pak se můžu rozhodnout, jestli mi opravdu stojí za to přečíst si ho ještě jednou. Většinou se spokojím s krátkou verzí a nejinak je tomu také v případě knihy Eddieho bastard, odehrávající se v Pensylvánii koncem minulého století.
první 113 226 339 340 341 342 343 395 447 poslední